Paskolos Internetu – mitai ir realybė

Paskolos Internetu

Paskolos internetu – mitai ir tikrovė

Paskolos internetu dažnai nepelnytai užsitarnauja neteisingų pramanų, mat šių dienų mitologija kuriasi tuo pačiu principu kaip ir tais laikais, kai užuot siuntę laiškus internetu, žmonės juos paleisdavo pašto balandžiais. Viską lemia žmonių baimė, ir jai paklūstanti laki fantazija. Tad pateikiame populiariausius mitus, dėl kurių paskolos internetu kartais nusidažo neteisingomis spalvomis, ir čia pat jas nutriname, palikdami tik faktais paremtą tikrovę.

MITAS: Vaikai gali užstatyti tėvų namus, nes paskolos išduodamas mažamečiams.

TIKROVĖ: Šiam mitui atitenka mitų karaliaus titulas, mat finansinės institucijos, teikiančios tokias paslaugas kaip paskolos internetu nuo 18 metų vis dar neskolina pinigų! Nei nepilnamečiai, nei jaunimas iki 21 metų nėra tos asmenų grupės, kurioms būtų išduodamos ilgalaikės paskolos internetu arba greiti nedidelių sumų kreditai. Tad būkite ramūs – vaikai, šiais laikais jau kone nuo sauskelnių amžiaus mokantys naudotis internetu, nuo tokios finansinės atsakomybės tikrai yra apsaugoti. Finansininkai nėra tik grobuonys, visomis išgalėmis besistengiantys įgyti kuo daugiau pelno, net jeigu tokiu būdu kažką paskatins kritiniams, nereikalingiems veiksmams. Daugumoje skolinimo įstaigų, bankų ir nepriklausomų firmų paskolos internetu išduodamos tik 21 – 65 metų amžiaus asmenims.

MITAS: Paskolos internetu išduodamos tik turint elektroninį parašą.

TIKROVĖ: Iš tiesų mini paskolos internetu yra išduodamos asmenims, turintiems elektroninius savo tapatybės patvirtinimo įrodymus. Tačiau daugumai tokias paslaugas teikiančių įstaigų paprastai pakanka tik Jūsų banko sąskaitos kuriame nors Lietuvos banke ir mobiliojo telefono numerio, ir paskolos jums jau gali būti išduotos. Elektroninis parašas nėra reikalingas.

MITAS: Norint gauti kreditą, reikės eilėje laukti pusę metų.

TIKROVĖ: Dauguma tokias paslaugas teikiančių įstaigų dirba operatyviai, siekdami pateisinti savo klientų lūkesčius, kad jiems visuomet būtų prieinamos paskolos internetu iki 5000 litų. Tad kiekvienas pasiskolinimo sąlygomis besidomintis žmogus visą parą gali kreiptis į įmones, o klientams padėti pasirengę darbuotojai naujas paraiškas ir kredito prašytojo duomenis peržiūrės kiek įmanoma greičiau. Tad pinigai kredito prašytojo sąskaitoje gali atsidurti net ir per penkias minutes nuo registracijos!

MITAS: Paskolas gali pasiimti kiekvienas to įsigeidęs žmogus

Šio mito kilmė – pavydas. Mat atsižvelgiant į žmonių poreikius besiformuojančioje rinkoje, atsiradus tokioms įstaigoms, kurios teikia greitų kreditų paslaugas, besiskolinančiųjų srautas automatiškai pasiskirsto po naujas teritorijas. Jeigu anksčiau pinigus žmonėms skolindavo tik valstybiniai ar privatūs bankai, tai dabar paskolos teikiamos ir internetu, ir SMS žinutėmis – nes atsirado kitokio tipo įmonių, natūraliai sugriovusių bankų monopoliją. Stambieji bankai, kaip ir įprasta žaidžiant pagal konkurencijos taisykles, naujiesiems konkurentams negaili kritikos bei nevengia pastebėti jų blogų savybių, o kartais jas net ir hiperbolizuoti. Teigiama, jog absoliučiai nemokūs žmonės gali skolintis kiek tik nori, o paskui dėl tokių savo veiksmų turi patirti finansinę ir teisinę atsakomybę. Iš tiesų taip nėra. Paskolos studentams, kaip ir bedarbiams ar kažkokių oficialių pajamų neturintys asmenys niekada negalėjo ir negalės lyg niekur nieko skolintis didžiules sumas. Juk tai nebūtų naudinga nei jiems, nei skolinimo įstaigoms. Kam tai naudinga? Žinoma, naudingiausia tai tiems, kas nevengia tokių kalbų skleisti.

Kaip matome, finansinės institucijos pateikia paprastą ir greitą būdą skolintis internetu. Visą svarbiausią informaciją paprastai galima rasti įmonės Interneto tinklapyje – ir kreditų kainas, ir skolinimosi bei grąžinimo sąlygas, ir paskolos skaičiuoklę, padedančią itin aiškiai ir greitai pamatyti Jūsų galimybes. Tad naudotis šiomis paslaugomis tikrai nepavojinga, jeigu mokama vadovautis sveiku protu.