Greitos Paskolos

Greitos paskolos

Tęsiant mūsų straipsnių ciklą apie profesijas, kurių atstovams niekada neprireiks greitos paskolos, skubame pateikti ir priešingą informaciją. Tai sąrašas žmonių, kurių profesijos yra tokios nepastovios ir mažai apmokamos, jog jiems paskolos gali virsti kasdienybe.

Prekybos centrų pardavėjai

Kapitalizmo šmėkla čia meta patį nedėkingiausią šešėlį ir darbštiesiems pardavėjams bei salės prižiūrėtojams sumoka mažiausius atlyginimus. Greitos paskolos turbūt nesvetimos daugeliui iš jų, mat iš mažos algos išgyventi sunku. Nors advokatas St. Tomas, Briuselyje laimėjęs vieną stambiausių bylų, ir teigia, jog mūsų minimalus darbo užmokestis turėtų siekti beveik 1 tūkstantį litų, deja, realybė yra kitokia. Nereikia partinių pažadų, kad minimali alga greitosateities metu kils iki Žalgirio mūšio datos sumos, visiems prekybos centrų darbuotojams ir taip ji turėjo pastaruosius kelerius metus būti didesnė keliais šimtais litų.

Tad kasose sėdintys ir daiktus į lentynas dėliojantys žmonės yra tie, kuriems net ir greitos SMS paskolos gali labai ženkliai pakeisti ekonominę padėtį. Tačiau, žinoma, tik laikinai. Mat ši profesija niekada nebuvo gerai apmokamųjų sąraše, ir paskolos pardavėjams negrėsė nebent sovietmečiu. Tuo laiku, kai pardavėjos prestižą lėmė galimybė į namus parsinešti gausias maisto atsargas, kurių pavydėjo visi.

Bibliotekininkė

Turiningą dvasinį laisvalaikį leidžiančios bibliotekų darbuotojos, deja, realybėje turi labai didelių finansinių rūpesčių. Joms taip pat tenka pasinaudoti tokia paslauga kaip, kad greita paskola be užstato, kai lito – kito pritrūksta iki atlyginimo dienos. Eikime tiesiai prie esmės – bibliotekų darbuotojos, kaip ir daugybė kultūrinį ir humanitarinį išsilavinimą turinčių žmonių, uždirba per mažus pinigus. Ir neteisinga kalbėti tokiu linksmu tonu apie tai, jog šiems intelektualiausiems valstybėms perlams tenka tapti vartojamosios paskolos įkaitais.

Juk kai tuo tarpu paprasčiausius vandens aparatus keičiantys pasiuntinukai arba prie baro stovinčios merginos už intelektualinį darbą atliekančius žmones gauna kone dvigubai didesnes algas. Greitos paskolos nėra išeitis šioje situacijoje – išeitis yra pasipriešinimas kapitalizmo mechanizmui, bendros susivienijusių žmonių pastangos iškovoti aukštesnius atlyginimus to vertiems žmonėms.

Degalinių darbuotojai

Dar vieni aptarnavimo sferoje įsitaisę darbuotojai, kuriems kartas nuo karto tenka pasinaudoti greitos paskolos internetu suteikiamais pinigėliais. Čia vėlgi galim įžvelgti neteisybę. Juk labai dažnai degalinių darbuotojai dirba tuo laiku, kai kiti ilsisi, o jų darbo vieta yra ne miesto centre, kur nesunku nukakti ir pėsčiomis, bet užmiesčiuose. Tad ir transporto išlaidoms reikia papildomų pajamų. Kur jų gauti? Kartais tenka griebtis šiaudo, kad ir greitos paskolos.

Valytojai

Šios profesijos atstovai dažnai tampa labai jauni žmonės, studijuojantys mieste ir norintys užsidirbti papildomų pajamų, arba – vienintelių, nes tėvai jų nebeišlaiko. Greitos paskolos studentams taip pat yra išeitis, norint papildyti sąskaitą, tačiau užsidirbus bent jau žinai, kad nesi niekam skolingas. Kadangi valytojo darbo apsukos turi būti iš tiesų greitos, ten besidarbuojantys žmonės privalo turėti gerą fizinį pasirengimą. Tačiau už kitus fizinius darbus, tokius, kaip darbą statybose, paprastai yra mokami kur kas didesni pinigai. Tad nenuostabu, jog valytoja įsidarbinusi mergina jau netrukus gailisi gimusi moterimi ir negalinti eiti dirbti į statybas. Netrukus ji jau ieško informacijos, kam suteikiamos greitos paskolos be užstato.

Pasiuntinukai

Pašto siuntas išnešiojantis jaunimas taip pat yra ta tikslinė kategorija, kuri neuždirba didelių pinigų. Šis prastai apmokamas darbas dažniausiai tinka dar mokykloje besimokantiems vaikams – o taip pat, studentams. Jie neretai pasinaudoja ir kreditų bendrovių siūlomomis galimybėmis ir pasiima greitos paskolos nuo 18 metų suteikiamus pinigus.