Paskolos – ką reikėtų žinoti?

Paskolos

Paskolos – siaubas ar išsigelbėjimas?

Žodis „paskola“ dažnam kelia tik neigiamas emocijas ar net siaubą. Žiniasklaidoje nuvilnijo ne viena istorija, kai žmogus prasiskolino ir galiausiai prarado viską… Netenka girdėti, kad paskola ką nors išgelbėjo ar padarė kažką gero. Tai ir turi įtakos neigiamam požiūriui į bet kokį skolinimąsi.

Ką reiktų žinoti, prieš imant paskolą?

Apie paskolas reikia galvoti labai atsakingai, apsvarstant savo galimybes ir situaciją. Dažnai paskolos suteikiamos per lengvai, o grąžinimo sąlygos toli gražu nėra tokios paprastos. Pasiskolinti pinigai tampa „savi“ ir atėjus laikui juos grąžinti, būna sunku net ir psichologiškai. Skambios reklamos, tokios kaip paskolos tau greitai ir paprastai ar nuotaikingai pristatomos situacijos apie tai, kaip paprasta norimą daiktą nusipirkti čia ir dabar, gali labai greitai suvilioti pasinaudoti tokia galimybe. Kartais prieš skolinantis tiesiog užtektų pagalvoti, ar galėtumėte kas mėnesį, metus ar daugiau, atsidėti į taupyklę tam tikrą pinigų sumą ir išgyventi be jos. Galbūt vertėtų net pamėginti? Jei atsakymas ne, tada reiktų pasvarstyti, ar verta imti paskolą, juolab, kad grąžinti turėsite daugiau, nei pasiskolinote. Šiuo metu internete populiarėja paskolos skaičiuoklė. Tai galimybė pačiam susiskaičiuoti, kokią palūkanų sumą reikės grąžinti ir įvertinti savo galimybes.

Visų pirma, nevalia užmiršti, kad bet kokios paskolos turės būti grąžintos ir į tai privalu žiūrėti labai atsakingai. Yra kelios paskolų rūšys, kurios skiriasi skolinimosi būdais, suma, grąžinimo terminais ir palūkanomis.

Paskolų tipai

Mini paskolos internetu gaunamos labai paprastai, per kelias minutes, teisingai užpildžius paraiškos formą. Tai paskolos be užstato. Paskolos mokestis, priskaičiuojamas paskolos grąžinimo dieną, priklauso nuo skolinamos sumos ir grąžinimo laikotarpio. Kuo suma didesnė, o laikotarpis ilgesnis, tuo daugiau reikės mokėti papildomai. Paprastai tokio tipo paskolos suteikia galimybę skolintis iki 2000 litų. Dažniausiai tokia paslauga naudojasi norintys greitai nusipirkti nedidelės vertės namų apyvokos daiktų, kuriems, pavyzdžiui, būtent tuo metu taikoma nuolaida, o iki atlyginimo, kaip tyčia, dar liko savaitė. Skolintis nedidelę sumą pinigų, patogu paskolos SMS būdu.

Paskolos internetu, kaip ir dauguma kitų paslaugų, suteikia progą ne tik leisti pinigus, bet ir jų gauti, neišeinant iš namų. Yra galimybė ne tik pasinaudoti trumpalaikių paskolų paslauga, jau teikiamos ir ilgalaikės paskolos paslaugos internetu. Tai nauja paskolų rūšis, kažkuo panaši į ilgalaikius kreditus. Ši paslauga atsirado dėl to, kad valstybė nori uždrausti greituosius kreditus, kadangi buvo pastebėta, kaip juos teikiančios kompanijos plėšia žmones ir iš to lobsta. Ši paskolos rūšis nereikalauja jokio užstato, skolintojai tiesiog padidina palūkanas ir sutrumpina paskolos grąžinimo laikotarpį. Dėl to skolininkams tenka mokėti milžiniškas palūkanas per ganėtinai trumpą skolinimosi laiką.

Dar viena iš greitųjų paskolų rūšių yra vartojamosios paskolos. Jas galima gauti ir banko padalinyje, ir internetu. Tokia paskola gali siekti iki 100 000 litų, o grąžinimo terminas gali būti iki penkiolikos metų. Esant palankioms sąlygoms, galimas ir tokios paskolos atidėjimas.

Iki šiol paskolas galėdavo gauti tik dirbantys asmenys, o dabar šia paslauga gali pasinaudoti ir studentai. Paskolos studentams suteikiamos gana paprastomis sąlygomis: pakanka būti pilnamečiu, pateikti reikiamus dokumentus. Taip pat studentams valstybė kompensuoja dalį palūkanų. Tiesa, dažnai tokios paskolos būna nedidelės. Norintiems gauti didesnę pinigų sumą, reikalingą susimokėti už mokslą, gali pagelbėti paskolos studijoms. Jas galima grąžinti palaipsniui, baigus studijas ir pradėjus dirbti.

Akivaizdu, kad pritrūkus pinigų, yra pakankamai galimybių jų gauti, tačiau negalima pamiršti, kad paskolos niekur nedingsta, anksčiau ar vėliau, jas teks grąžinti.