Kreditai Bedarbiams

Kreditai bedarbiams

Kiekvienas iš mūsų susiduria su finansiniais sunkumais, su kuriais reikia kovoti. Nepaisant to, tikriausiai didžiausi sunkumai krinta ant bedarbių pečių. Būtent šiems žmonėms kovoti su tais sunkumais yra sunkiausia, nes jie neturi pastovių pajamų. Tos pajamos, kurias jie gauna iš valstybės pašalpų yra santykinai mažos ir nepakankamos susitvarkyti su kasdienėmis problemomis. Tokiais atvejais gali pagelbėti kreditai bedarbiams, kurie ilgą laiką neegzistavo ir buvo pasiūlyti žmonėms visai neseniai.

Iki krizės skolinimasis buvo ganėtinai nepopuliarus, nes dauguma žmonių turėjo darbus, o ekonominis bumas sukurdavo vis geresnes sąlygas dirbantiesiems didesnių atlyginimų formoje. Tačiau kuomet šalį užklupo ekonominiai sunkumai, tuomet kreditai bedarbiams tapo itin paklausiais. Būtent tuomet nedarbas Lietuvoje šoktelėjo nuo ~5 procentų iki beveik 20. Žinoma, emigracija prisidėjo prie jo sumažinimo, tačiau tokia buvo dirbančiųjų realybė. Tai reiškė, kad visi šie žmonės prarado visas ar dalį savo pajamų, o kai kuriais atvejais, įsipareigojimai ir/ar poreikiai išliko tokie patys.

Tokiais atvejais kreditai bedarbiams tampa itin svarbia finansų tvarkymo priemone. Tačiau, kaip jau minėjau, iki krizės jie buvo mažai paklausūs, todėl jokia finansinė institucija jų nesiūlė. Bet vėlgi, po krizės paklausa šioms paskoloms išaugo, tačiau bankai jų pasiūlyti negalėjo todėl, kad jie suteikė daug prastų paskolų prieš-kriziniame laikotarpyje, tad jiems reikėjo sutvarkyti savo paskolų portfelį, sukuriant labiau konservatyvius skolinimo standartus. Iš kur tuomet bedarbiai galėjo gauti kreditą?

Šioje situacijoje savo nišą atrado greitųjų kreditų skolintojai, kurie pasinaudoja rinkoje atsiradusia spraga. Būtent šie skolintojai įkūrė savo įmones ir pradėjo teikti greituosius kreditus. Šie skolintojai suteikinėjo kreditus ne tik tiems žmonėms, kurie ir taip galėjo pasiskolinti iš banko, tačiau ir tiems, kurie iš banko pasiskolinti negalėjo dėl jau anksčiau minėtų priežasčių. Tai reiškė, kad kreditai bedarbiams pirmą kartą tapo prieinami ir tokiu būdu jie galėjo tvarkytis su savo finansinėmis problemomis.

Bet nereikia pamiršti, kad šie skolintojai tokius kreditus suteikia ne iš geros širdies, bet norėdami uždirbti pelno. Tai reiškia, kad jie reikalaus daug didesnių palūkanų normų, nes paskolos bedarbiams yra daug rizikingesnės nei paskolos dirbantiems ar kitiems asmenims, turintiems stabilias pajamas. Dėl šios priežasties bedarbiai turėti gerai įvertinti savo galimybes grąžinti paskolą laiku, kartu su jai priklausančiomis palūkanomis. Kitaip, kaip jau nutiko ne kartą, bedarbiai gali patekti į sudėtingą padėti, kuomet paskolos bedarbiams taps ne finansinę laisvę suteikiančia priemone, bet finansine kilpa ant kaklo.