Kreditas – kodėl taip populiaru?

Kreditas

Greiti kreditai Lietuvoje tapo ypač populiarūs. Ilgą laiką kreditų monopolį turėjo komerciniai bankai. Tačiau jie labiau orientavosi į stambesnius kreditus, kaip pavyzdžiui būsto paskolos. Vartojimo kreditai taip pat pasižymėjo gana didelėmis sumomis. Tuo labiau jų išdavimo procedūra buvo ganėtinai ilga ir gremėzdiška, reikalaujanti didelių laiko sąnaudų. Klientams, norintiems mažos sumos, greitai įgyjamo kredito, nebuvo pasiūlos, o paklausa augo. Netrukus į kreditų rinką įžengė naujos įmonės, siūlančios tai, ko nori pastarieji klientai.

Šios įmonės orientuojasi į greituosius kreditus. Jie vadinami taip todėl, kad norimos įsigyti sumos nedidelės ir tam reikia sugaišti labai trumpą laiko tarpą. Tokio tipo įmonių Lietuvoje šiuo metu labai daug. Reikėtų paminėti, jog šio tipo įmonės neturi Lietuvos banko licencijos, tai reiškia, kad Lietuvos bankas nėra įgaliotas užsiimti jų priežiūra. Tačiau Lietuvoje priimtas vartojimo kredito įstatymas leido stipriau kontroliuoti minimas įmones. Kai kurios iš jų dėl šio įstatymo net nutraukė savo veiklą. Pasirodo, kad įmonės rasdavo įstatymuose spragų, leidžiančių nuslėpti gaunamą pelną. Šiuo metu rinkoje likusios įmonės deleguoja lojalumą, atsakingumą, skaidrumą ir bendradarbiavimą. Kai kurios net susijungė ir įkūrė asociaciją. Šiuo metu mūsų šalyje priskaičiuojama per 40 greitąjį kreditą internetu siūlančių įmonių.

Greitas kreditas yra siūlomas naudojantis tam tikromis internetinėmis platformomis. Kartais šio tipo kreditas taip ir vadinamas – kreditas. Klientas gali bet kada prisijungti prie vienos ar kitos įmonės internetinės svetainės. Atlikęs visus privalomus žingsnius: registraciją, savo duomenų pateikimą, norimos sumos išsirinkimą, patvirtinimą, klientas gali gauti norimą kreditą labai greitai (per penkiolika minučių ar trumpiau). Žinoma, klientas privalo atitikti tam tikrus reikalavimus. Žiūrima į amžių, darbo turėjimą, skolinimosi istoriją. Kuo suma didesnė, tuo reikalavimai griežtesni. Nors greitųjų kreditų įmonės ilgą laiką buvo kaltinamos tuo, kad pro pirštus žiūri į jų klientų mokumą, tačiau dabar situacija yra pasikeitusi iš esmės. Įmonės supratusios mokumo svarbą, minėtų reikalavimų laikosi be išlygų. Visgi sprendžiasi gaunamo pelno dydis ir nenoras finansinių problemų spręsti teisiniais keliais, kurie savo ruožtu trunka labai ilgai ir kainuoja nemažai.

Siekdamos pelnyti klientų palankumą ir pasirodyti esančios rimtos finansinės įstaigos, greitų paskolų įmonės siūlo tam tikrų nuolaidų, kurios iš pirmos pažiūros gali atrodyti gundančiai. Vienas dažniausių pasiūlymų, tai pirmoji paskola nemokamai. Dažnai įmonės dedikuoja leidžiančios lanksčiai tartis dėl pinigų gražinimo termino nukėlimo. Klientai viliojami ir greitu aptarnavimu, ypatingai išryškinant penkiolikos minučių laukimą nuo paraiškos pateikimo. Žinoma kiekviena įmonė bando pateikti save kaip rimtą partnerį, turintį didelę patirti paskolų sferoje ir dažniausiai ši patirtis siejama su šiaurės Europos valstybėmis. Taip suformuojamas rimtos, patikimos, konkurencingos firmos įvaizdis, leidžiantis pritraukti kuo daugiau klientų.